Strona główna » Błogosławieństwo z wieży
RELIGIE

Błogosławieństwo z wieży

W Wielkanoc, po Mszy św. z godz. 11-tej, na Anioł Pański proboszcz parafii pw. św. Macieja w Andrychowie, ks. prałat Stanisław Czernik udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem z wieży kościoła.

Błogosławieństwo andrychowianom w Święto Zmartwychwstania Pańskiego zostało udzielone z wieży kościoła na cztery strony świata.

„Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których spotkamy. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.” – czytamy w życzeniach, które duszpasterze andrychowskiej parafii pw. św. Macieja skierowali do swoich parafian i świątecznych gości.

Okres Wielkanocny w Kościele katolickim trwa 50 dni, od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Cały okres pięćdziesięciu dni jest dla chrześcijan wielkim świętem. Jest to czas, w którym Kościół raduje się ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Źródło: Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie

Fot.: Anna Szlagor, Władysław Jochimczyk

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz