Strona główna » Świat za furtą
RELIGIE

Świat za furtą

– Świat „za furtą” wcale nie jest szary i nudny, a zakonne życie jest pasjonujące i warte zaryzykowania… – pisze Minister Prowincjalny o. Teofil Czarniak OFM we wprowadzeniu do najnowszego albumu „Bernardyni”.

Nakładem Kurii Prowincjonalnej OO. Bernardynów powstał album „Bernardyni”, dokumentujący w obrazach życie tej zakonnej Prowincji.

– Album powstał w wyniku ponad rocznej pracy pana Piotra Banasika, który z aparatem fotograficznym dokumentował nasze życie i pracę. Niech sam obraz mówi za siebie. To, co zobaczymy, okraszone jest tekstami z pism św. Franciszka z Asyżu, założycie­la naszego Zakonu. Zdjęcia ułożyły się w opowieść dzięki panu Bartłomiejowi Taladze, który dokonał ich wyboru i jak klocki puzzli poskładał w całość. Obaj panowie związani są z Bernardynami. W ja­kimś stopniu są naszymi wychowankami … Może ta publikacja poruszy czyjeś serce i zachę­ci do wstąpienia w szeregi Bernardynów. A może uświadomi, że ten świat „za furtą” wcale nie jest szary i nudny, a zakonne życie jest pasjonujące i warte zaryzykowania …

– pisze we wprowadzeniu do albumu o. Teofil Czarniak OFM – Minister Prowincjalny.

Źródło: Wydawnictwo Calvarianum

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz