Strona główna » Wylądował autem… w Jeziorze Mucharskim
BEZPIECZEŃSTWO

Wylądował autem… w Jeziorze Mucharskim

Kierujący samochodem osobowym nietrzeźwy 18-latek stracił panowanie nad pojazdem, przełamując barierkę zjechał z nasypu i wylądował… w Jeziorze Mucharskim. Poszkodowany kierowca trafił do szpitala, a jego samochodem zajęli się strażacy.

W niedzielę, 23 maja br., nad ranem doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. 18-letni kierowca mercedesa, jadąc drogą Zembrzyce – Dąbrówka z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, na łuku drogi zjechał z jezdni wprost na barierki ochronne. Przełamując barierkę samochód stoczył się po skarpie i wylądował w Jeziorze Mucharskim. Na szczęście samochód utknął tuż przy brzegu, gdzie było na tyle płytko, że auto nie poszło na dno, a wraz z nim pechowy kierujący.

Na miejscu zdarzenia interweniowały służby – JRG z Suchej Beskidzkiej, OSP Zembrzyce,  Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że ma on ok. promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 18-latek nie miał też uprawnień do kierowania samochodem. Poszkodowanego kierowcę, po opatrzeniu,  ZRM przewiózł do szpitala, natomiast wyciąganiem samochodu z jeziora zajęli się strażacy.

FOTO: OSP Zembrzyce

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz