Strona główna » „Odczarowali” trudny czas. Tak teraz wygląda wnętrze DPS przy ul. Parkowej
PROMOCJA

„Odczarowali” trudny czas. Tak teraz wygląda wnętrze DPS przy ul. Parkowej

Ktoś miał pomysł, ktoś inny potrafił go zrealizować. Jeszcze inne osoby pomogły w zakupie potrzebnych materiałów, a kolejne w przystrojeniu miejsca własnym rękodziełem. W ten sposób Dom Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej
w Wadowicach zmienił swoje oblicze na o wiele piękniejsze. A wszystko to w czasie pandemii, który z pięknem trudno skojarzyć.

Ostatnie miesiące, a w zasadzie prawie rok, to był dla nas bardzo ciężki czas. Codziennie walczyliśmy o zdrowie naszych mieszkańców oraz personelu, który bez ustanku wykonuje heroiczną wręcz pracę w niewątpliwie najtrudniejszych czasach, jakie pamiętamy. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś więcej – coś, co pozwoli i mieszkańcom i personelowi oderwać myśli od koronawirusa – coś, co „odczaruje” ten czas i da nam siłę do dalszej pracy. Podjęliśmy szereg inicjatyw, które miały na celu upiększenie naszego Domu – uczynienie go radośniejszym. Skupiliśmy się na tych miejscach, które w czasie pandemii i tak nie mogły służyć organizacji większych spotkań – mówi Karolina Buchholz-Martyniak, dyrektor DPS przy ul. Parkowej.

Siłami i talentami pracowników DPS udało się odnowić i upiększyć świetlicę oraz jadalnię, a także część korytarzy. Pomysł podchwycili mieszkańcy, którzy własnoręcznie wykonali część ozdób. Pomogli także przyjaciele Domu – zwłaszcza niezawodne „Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych Przystań Na Parkowej”, którzy w części sfinansowali zakup potrzebnych materiałów. 

Efekt wspólnej pracy mogą Państwo obejrzeć na zdjęciach wykonanych przez Marcina Lesiuka – opiekuna w DPS przy Parkowej. Jest co podziwiać, nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz