Strona główna » Przewoźnicy w Szarej Strefie
GOSPODARKA

Przewoźnicy w Szarej Strefie

Policjanci z wadowickiej drogówki wraz z Inspekcją Transportu Drogowego prowadzili działania mające na celu eliminowanie nieuczciwych przewoźników, którzy omijają przepisy Ustawy o transporcie drogowym oraz regulacje podatkowe.

Pod koniec maja br., na terenie powiatu wadowickiego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania pn. „Szara Strefa” ukierunkowane na nielegalne przewozy osób.

Oprócz rutynowej kontroli stanu technicznego pojazdu, czy badania na trzeźwość kierowcy sprawdzane były, zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym, tak zwane przewozy okazjonalne.

W wyniku prowadzonych działań, w przypadku kontroli kierującej volkswagenem, która wykonywała przewóz osób, ujawnionych zostało kilka naruszeń przepisów Ustawy o transporcie drogowym m.in. brak licencji czy wykonywanie przewozu pojazdem do tego nieprzystosowanym, jak również naruszeń skarbowych. Kara za popełnione naruszenia opiewała na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Policjanci informują, że działania będą realizowane cyklicznie w naszym powiecie.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz