Strona główna » Pudełko z szansą – sposobem na aktywizację osób z niepełnosprawnościami
PROMOCJA

Pudełko z szansą – sposobem na aktywizację osób z niepełnosprawnościami

Dobiega koniec inicjatywy “Pudełko z szansą” realizowanej przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach przy wsparciu Partnera projektu – Fundacji PZU.

Uczestnicy projektu wykonali kilkaset pudełek na różne okazję. W czasach pandemii i ograniczeń w wielu płaszczyznach naszego życia – w tym także społecznych – możliwość kontaktu z terapeutą i dostępność tej formy wsparcia z pewnością zminimalizowała negatywne skutki restrykcji. Projekt też okazał się dobrym sposobem aktywizacji osób dorosłych – nieaktywnych zawodowo, którzy rozwinęli swoje zainteresowania i zagospodarowali czas wolny.

Efektem naszych działań było przetestowanie  pod kątem skuteczności nowatorskich warsztatów rękodzielniczych z 90 dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnych w roku 2020/2021 oraz opracowanie i modelowych rozwiązań aktywizacyjno – terapeutycznych dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami do wykorzystania w okresie wieloletnim.


Jak ocenia projekt i zaangażowanie uczestników terapeutka – Aldona Jończyk? “Podsumowując – jestem bardzo zadowolona z efektów działań całego zadania. Dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w projekt – naszym podopiecznym, pracownikom Stowarzyszenia oraz Partnerowi projektu – Fundacji PZU bez którego nie moglibyśmy tego wszystkiego zrealizować. Wykonaliśmy setki pudełek na różne okazję. W dużej mierze były one stworzone według moich projektów, ale swoją kreatywnością wykazywali się także sami beneficjenci! Szczerze przyznam, że ich pomysłowość zaskakiwała mnie wielokrotnie. Było to bardzo pozytywne doświadczenie nie tylko dla naszych podopiecznych, ale również dla mnie, jako terapeutki”.

Projekt brał udział w konkursie „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”, którego celem jest zwiększenie samodzielności, sprawności oraz aktywności społecznej osób niepełnosprawnych (dzieci, młodzieży i dorosłych), a także wsparcie ich rodzin poprzez innowacyjne formy opieki i aktywizacji w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców.

Więcej o projekcie: http://www.dacszanse.pl/, zakładka projekty

Więcej o fundacji PZU: https://fundacja.pzu.pl/

Koordynator projektu: Bartłomiej Jończyk

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz