Strona główna » Odszedł za wcześnie…
LUDZIE

Odszedł za wcześnie…

Zmarł lubiany i znany nie tylko w powiecie wadowickim perkusista andrychowskiego zespołu Reda – Bogusław Tomczyk. Człowiek, który pozostawił po sobie lukę nie do zapełnienia.

Zespół Reda z Andrychowa znany jest głównie jako grupa zajmująca się muzyczną oprawą wesel. Ale to przede wszystkim ekipa młodych ludzi, których połączyła wspólna pasja i nadzieja, że razem mogą uczynić świat choć odrobinę lepszym. Kilka miesięcy temu zespół Reda przyłączył się do świątecznej akcji Fundacji „Warto żyć dla kogoś”, organizowanej przez grupę wolontariuszy z oddziału 9 Gwiazd Południa w Tychach. Grupa nagrała cudną wersję kolędy „Mizerna, cicha”, by zachęcić ludzi do wpłacania pieniędzy na operację nóżek małego Karolka Bromboszcza. Zbiórka zakończyła się sukcesem i dzięki temu chłopczyk w marcu pojechał do Wiednia na zabieg.

  Perkusista Bogusław Tomczyk był jednym ze współzałożycieli zespołu Reda i człowiekiem, którego trudno będzie zastąpić. Nie tylko ze względu na jego umiejętności. Bogusław był urodzonym optymistą, który zarażał innych dobrym humorem. Najwięcej radości, oprócz występów z zespołem, sprawiały mu górskie wyprawy. Jeszcze niedawno planował kolejne, których nie zdąży już zrealizować… W chwili śmierci miał 30 lat. (eł)

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz