Strona główna » Rajd Wagabunda ponownie w terenie
TURYSTYKA

Rajd Wagabunda ponownie w terenie

Dzień Dziecka, to dobra okazja do zorganizowania zajęć szkolnych nieco innych niż te codzienne, w ławkach. Na ten dzień zaplanowany został tradycyjny już w naszej szkole rajd „Wagabunda”. Tradycyjny, ponieważ odbył się po raz 22.


Szkolny rajd, to typowy zlot gwieździsty. Uczestnicy wyruszyli z różnych miejscowości (Barwałd, Leńcze, Stanisław Dolny, Stronie, Lanckorona), by po przejściu trasy zameldować się przy szkole w Brodach. Na czas przejścia każda grupa otrzymała zadania do wykonania.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – dr hab. inż. Augustyn Ormanty, Dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego – pani Michalina Jankowska oraz Dyrektor Szkoły w Brodach – mgr Małgorzata Prażnowska.

Część poświęcona była turystyce, szlakowi, część patronowi tegorocznego Rajdu – kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Trzeba było skorzystać z telefonu komórkowego, aplikacji do odczytywania kodów QR, w sposób zdalny wysyłane też były niektóre odpowiedzi.


Pogoda okazała się wyjątkowo łaskawa. Od samego rana świeciło słońce i mimo tego, że nie grzało ono tak mocno – w zdecydowany sposób dodawało energii do marszu. Czyste powietrze pozwalało nasycić się wspaniałymi widokami okolic Brodów.
Na strudzonych wędrowców przy szkole w Brodach czekał poczęstunek: drożdżówka i napój oraz lody!!! W tym miejscu dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły w Brodach, bo to ona zapewniła tę atrakcję uczestnikom rajdu.


Tradycyjnym elementem tej szkolnej imprezy jest losowanie nagród na podstawie numeru plakietki. A skoro o plakietce mowa: autorem projektu na „Wagabundę” 2021 jest uczeń kl. 4a – Szymon Jaglarz. Losowanie wygranych numerów plakietek odbyło się online, transmisję na żywo można było obejrzeć na szkolnym profilu na Facebook’u. Zwycięzcy odebrali swoje nagrody po powrocie z trasy. Każda grupa otrzymała również pamiątkowy dyplom za udział w Rajdzie.


Po sprawdzeniu odpowiedzi i podsumowaniu wyników okazało się, że: w kategorii klas „0” – wygrał oddział przedszkolny z Brodów. W kategorii klas I-III najlepszą okazała się klasa II z Brodów. Wśród klas IV-VI zwyciężyła klasa VI również ze szkoły w Brodach, natomiast w kategorii klas najstarszych VII-VIII  klasa VII b. Osobną kategorię stanowili goście szkoły w Brodach i spośród nich najlepiej wypadła klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim, tuż za nimi uplasowała się klasa VIII ze Szkoły Podstawowej w Stanisławiu Dolnym Dolany, a trzecie miejsce przypadło klasie VI ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim.


Tego typu imprezy nie organizują się same. Za całość odpowiedzialny był nauczyciel przyrody, geografii oraz informatyki w Szkole Podstawowej w Brodach – mgr Jacek Wojewodzic. To on przygotował trasy, pytania, zapewnił transport oraz zapewnił patronat i sponsorów imprezy. Wśród sponsorów należy wymienić: Wydawnictwo Znak, Park Rozrywki Energylandia, Biuro Projektu Niepodległa, Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, Dinolandia w Inwałdzie, ApiLandia Łysoń w Kleczy Dolnej, Park Miniatur i Warownia w Inwałdzie, Markom w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wydawnictwo Pascal, Kocierz Hotel&SPA, Wydawnictwo Nowa Era oraz Maspex Wadowice.


Do zobaczenia za rok.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz