Strona główna » Burmistrz Kalwarii apeluje o większą dostawę szczepionek
ZDROWIE

Burmistrz Kalwarii apeluje o większą dostawę szczepionek

Burmistrz  Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty apeluje do  Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, Ministra Michała Dworczyka – pełnomocnika rządu ds. szczepień  i Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity  o zwiększenie ilości szczepionek, które trafiają do czterech punktów szczepień na terenie gminy oraz do jednego  Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Równocześnie w apelu do władz Burmistrz Miasta dziękuje za wyrażenie zgody na utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, z którego korzystają mieszkańcy nie tylko z powiatu wadowickiego ale też z powiatów  myślenickiego, suskiego, krakowskiego oraz z poza województwa.

Na dzień dzisiejszy tylko w tym punkcie szczepień powszechnych zaszczepiliśmy blisko 3100 osób a na terenie gminy wykonano 8341 szczepień.

– Jesteśmy przekonani, że możliwości obsady punktu są dużo większe, lecz ze względu na minimalne ilości otrzymywanych szczepionek nie możemy w pełni funkcjonować. Do końca czerwca zapisanych chętnych osób do zaszczepienia we wszystkich punktach jest prawie 4500 osób. Do naszych punktów szczepień przybywa coraz więcej osób chętnych do zaszczepienia, jest tylko jeden problem – mała ilość otrzymywanych szczepionek – pisze w apelu do władz Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodaje: W imieniu służby zdrowia oraz swoim zwracam się z wielką prośbą o pomoc w zwiększeniu ilości szczepionek dla Kalwarii Zebrzydowskiej.

Głównym celem tworzenia Punktu Powszechnego było zaszczepienie jak największej populacji ludności. Wśród zaszczepionych osób mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska jest to obecnie ok. 30%.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz