Strona główna » Sprzęt ratujący życie
ZDROWIE

Sprzęt ratujący życie

W ostatnim czasie wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie środków ochrony osobistej i urządzeń medycznych. Te już dotarły do stolicy Małopolski. Niebawem zostaną przekazane do szpitali zajmujących się pacjentami z COVID-19.

Na terenie magazynów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Półłanki w Krakowie wojewoda małopolski Łukasz Kmita przedstawił zakres wsparcia, które otrzymały małopolskie podmioty lecznicze. W spotkaniu z mediami uczestniczył również dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Andrzej Pasek. Briefing towarzyszył kolejnej już dostawie sprzętu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

– Dzięki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu do naszego województwa dotarły kolejne transporty środków ochrony osobistej, które trafią do małopolskich szpitali. To m.in. 100 tys. kombinezonów i 140 tys. półmasek. Dzisiejsza dostawa obejmuje 50 kardiomonitorów, 30 respiratorów czy cztery urządzenia do terapii nerkozastępczej. To sprzęt, który ratuje życie. Trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco doposażamy szpitale. To m.in. na tym polega dbałość o bezpieczeństwo Mieszkańców Małopolski. Magazyny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego są pełne sprzętu i środków ochrony osobistej. Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jesteśmy zabezpieczeni – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego do szpitala tymczasowego EXPO w Krakowie trafiło również 30 kompletów aparatów do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej o wartości ponad 0,5 mln zł. Ponadto w ramach akcji rozdysponowania maseczek przez rząd w całej Polsce do Małopolski trafiło ponad 4,5 mln maseczek. Niebawem zostaną one przekazane mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz