Strona główna » Zdjęcie do dowodu za darmo
LUDZIE

Zdjęcie do dowodu za darmo

Z powodu obostrzeń związanych ze wzrostem zachorowań na koronawirusa polskie serwisy PhotoAiD.com oraz Passport-Photo.Online przedłużają do 30 czerwca 2021 r. możliwość bezpłatnego wykonywania zdjęć biometrycznych przy pomocy kreatora zdjęć do dowodów osobistych.

„Obecnie w wielu urzędach jest bardzo trudno umówić się na wizytę w celu złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego, a gdy nawet taka możliwość istnieje pojawia się problem ze zrobieniem zdjęcia biometrycznego, bo większość fotografów jest nadal zamknięta lub zbankrutowała” – mówi Tomasz Młodzki.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, obydwa serwisy postanowiły przedłużyć trwającą od grudnia akcję, w ramach której obywatele mogą zrobić sobie zdjęcie biometryczne sami przy pomocy telefonu komórkowego i strony internetowej.

Z bezpłatnego kreatora zdjęć biometrycznych skorzystało od grudnia ponad 12 000 osób.

„Popularność akcji przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wiemy, że dołożyliśmy swoją cegiełkę do zmniejszenia mobilności Polaków w tym trudnym czasie, pomagając w złożeniu wniosku o wydanie dowodu przez internet, a tym samym zmniejszając ryzyko zakażenia” – mówi Tomasz Młodzki.

Jak wskazują dane rządowego Centrum Personalizacji Dokumentów, rok 2021 będzie stanowił bardzo duże wyzwanie zarówno dla obywateli, jak i wielu urzędów, gdyż gros osób nie złożyło w czasie pandemii wniosku o wydanie dowodu osobistego w związku z czym dojdzie do kumulacji „przeterminowych” dowodów osobistych z 2020 r., które powinny być dawno wydane, z tymi które powinny być wydane w 2021 r. Do wyrobienia będzie ponad 3000000 dokumentów!

Sytuacji nie poprawia fakt, że 2 sierpnia 2021 r. zostanie wycofana możliwość składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez internet, co oznacza, że każdy wniosek będzie musiał być składany i odbierany osobiście w Urzędzie.

„Według naszych analiz będzie to ogromne wyzwanie dla urzędów miejskich, gdyż po zakończeniu pandemii ludzie sobie przypomną, że dowód jest niezbędny do podróży, czy do załatwienia wszelkich spraw urzędowych, czy też choćby wizyty w banku. Chcąc zapobiec katastrofie i paraliżowi systemu, przedłużamy możliwość bezpłatnego wykonania zdjęć biometryczny przy pomocy PhotoAiD.com i Passport-Photo.Online do końca czerwca” – mówi Tomasz Młodzki.

Korzystanie z kreatora zdjęć biometrycznych jest bezpłatne od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021. Kreator jest dostępny na podstronach PhotoAiD i Passport-Photo.Online, linki poniżej:

https://passport-photo.online/pl/zrob-zdjecie-do-dowodu,

https://photoaid.com/pl/zdjecie-do-dowodu-osobistego-kreator.

Źródło informacji: fotoexpress.biz

 Fot.: fotoexpress.biz 

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz