Strona główna » Dobra zabawa wygrała ze złą aurą
KULTURA

Dobra zabawa wygrała ze złą aurą

Aura nie pozwoliła zorganizować Rodzinnych Pikników Rybnych w plenerze, ale pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Tomice nie przejęli się jej kaprysami i przygotowali weekendowe imprezy w salach OSP Lgota i Woźniki. Zarówno w Lgocie (29 maja), jak i Woźnikach (30 maja) pojawiło się wiele dzieci spragnionych dobrej zabawy.

Program oferował wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło widowisko muzyczne „Jak z bajki”, będące podróżą po bajkowych piosenkach zaśpiewanych przez Małgorzatę Szybisty i Cecylię Wyrobę. Zadaniem dzieci było odgadywanie tytułów piosenek, z czym nie miały większych problemów.

Kolejna zabawa „Rybna zgaduj zgadula” również cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nie dość, że najmłodsi mogli udzielać odpowiedzi, to dodatkowo zdobywali wiedzę na temat ryb, choćby królewskiego karpia zatorskiego. Podczas wodnych eksperymentów uczyli się tworzyć fontannę czy barwić wodę w kolory tęczy. W rodzinnych animacjach uczestniczyli wspólnie rodzicie z dziećmi. W czasie trwania zabaw uczestnicy otrzymywali, zgodnie ze swoimi upodobaniami, balonowe zwierzę.

Kolejnym punktem bogatego programu był spektakl „Raz rybki w morzu brały ślub”. Pełnił role moralitetu, uświadamiał o potrzebie szanowania wody i dbałości o środowisko.

Ważną rolę edukacyjną pełniło też stoisko ekodoradcy, działające w ramach EU Gren 2021 pod hasłem „Zero zanieczyszczeń powietrza”.

00-Aquila-rajd-001

Zdjęcie 1 z 500

Pikniki zakończył występ muzyczny „Ale to już było”, podczas którego Małgorzata Szybisty zaprezentowała znane i lubiane piosenki z lat 70-tych i 80-tych.

Na finał obu wydarzeń wszyscy uczestnicy otrzymali rybne pakiety degustacyjne.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz