Strona główna » Pijany „Spiderman” narozrabiał
WYDARZENIA

Pijany „Spiderman” narozrabiał

Błyskawicznie podjęte działania oraz bardzo duże doświadczenie policjantów z Zespołu Negocjacyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uratowały życie 33-letniego mężczyzny ze Śląska.

W sobotę ( tj. 05.06.br. ) około godz. 22:30  oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał informację o mężczyźnie, który wspiął się na elewację jednego z biurowców przy ul. Wadowickiej i na wysokości trzeciego piętra spaceruje po zewnętrznym banerze. 

Ponieważ człowiek ten był bardzo agresywny, cały czas krzyczał i spożywał alkohol istniało niebezpieczeństwo, że  może spaść albo chcieć skoczyć, dlatego też do działań oprócz policjantów z V komisariatu Policji, na terenie którego miało miejsce zdarzenie, zostali skierowani policyjni negocjatorzy. Na miejscu swoje działania podjęli także strażacy. Szybko ustalono, że „spidermanem” jest  33-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

W pewnym momencie agresja mężczyzny zwróciła się w kierunku banneru na którym stał. Zaczął wyrywać jego elementy, co mogło skutkować dla niego upadkiem z wysokości. Policyjni negocjatorzy błyskawicznie przystąpili do działania.

Korzystając z dwóch wysięgników straży pożarnej,  już na wysokości, rozpoczęli rozmowy z desperatem. Dialog był jednak bardzo utrudniony z uwagi na duże upojenie alkoholowe mężczyzny. W momencie kiedy 33-latek  zajęty rozmową z jednym z negocjatorów,  zachwiał się, dwóch pozostałych negocjatorów chwyciło go i bezpiecznie wsadziło do kosza strażackiego.  Następnie mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przetransportowała  go do jednego z krakowskich szpitali.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz