Strona główna » Poszukiwani europejskimi nakazami zatrzymani
BEZPIECZEŃSTWO

Poszukiwani europejskimi nakazami zatrzymani

W ostatnim czasie, austriacki wymiar sprawiedliwości zwrócił się do polskiej Policji o pomoc w zatrzymaniu dwóch naszych obywateli, poszukiwanych na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania. Według przekazanych informacji, istniało prawdopodobieństwo, że mogą oni ukrywać się na terenie województwa małopolskiego.

Poszukiwanymi byli 58 – latek oraz jego 32 – letni syn. Obaj podejrzani byli o produkcję i obrót na terenie Austrii środkami odurzającymi, m.in. marihuaną i żywicą konopi indyjskiej o wysokiej zawartości THC. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych wydziału kryminalnego KWP w Krakowie, którzy na co dzień ścigają i zatrzymują najgroźniejszych przestępców, często ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni ustalili, że starszy z mężczyzn przebywa w Małopolsce, a młodszy – na Śląsku. Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze były więc prowadzone na terenie dwóch województw. Przestępcy często zmieniali  miejsca pobytu, jak również środki transportu. Pomimo tego faktu, zostali namierzeni, a wczoraj rano zatrzymani. Starszy wpadł w ręce kryminalnych w Tarnowie, natomiast 32-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Katowicach. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanych. 

Policja Małopolska

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz