Strona główna » Rządowe środki dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y, również dla powiatu wadowickiego!
GOSPODARKA

Rządowe środki dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y, również dla powiatu wadowickiego!

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach naboru na środki dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała pół miliona złotych dofinansowania na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w 12 budynkach użyteczności publicznej w 6 miejscowościach gminy: Brody, Leńcze, Podolany, Zarzyce Wielkie, Zebrzydowice i Kalwaria Zebrzydowska, gdzie fotowoltaika zostanie zamontowana na centrum kultury, bibliotece i szkole.

Natomiast gmina Tomice za 200 tysięcy złotych zmodernizuje mocno zniszczoną ul. Podstawie w Tomicach (100 000 złotych) i oświetlenie uliczne w tej miejscowości (100 000 złotych)


Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki to nie koniec wsparcia dla gmin:

Zdecydowałem o jego powiększeniu z 250 do 340 milionów złotych i jestem przekonany, że to nie koniec, bo Polski Ład to sprawiedliwy rozwój. To nowe perspektywy, równomierne wsparcie i inwestycje dla tysięcy miast i wsi. Zrobimy wszystko, żeby pomoc dotarła do każdej gminy w Polsce – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

W Tomicach na przeszło 200 ha gruntów funkcjonowało “PGR Kraków” pod nazwą Państwowe Gospodarstwo Rybackie w Krakowie. Również w gminie Kalwaria Zebrzydowska zostały utworzone PGR-y, m.in. na terenach odebranych przez komunistów Konwentowi ojców Bonifratrów w Zebrzydowicach – wyjaśnia poseł Filip Kaczyński.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz