Strona główna » Drugi singiel artystki ze Stanisławia Dolnego
KULTURA

Drugi singiel artystki ze Stanisławia Dolnego

Młodziutka wokalistka Gabrysia Katzer (bardziej znana jako Gabi) ze Stanisławia Dolnego w gminie Kalwaria Zebrzydowska wydała drugi singiel. To dynamiczna, pełna pozytywnej energii piosenka.

Nazwisko Gabi Katzer znane jest na polskiej scenie muzycznej, odkąd dwunastoletnia wówczas wokalistka wygrała jeden z odcinków „Szansy na sukces” dla dzieci, dzięki czemu rywalizowała później z dwiema innymi dziewczynkami o reprezentowanie Polski podczas konkursu Junior Eurovision 2019. Ostatecznie w finale programu zwyciężyła Viki Gabor i to ona pojechała na Eurowizję. Ta porażka nie podcięła jednak skrzydeł Gabrysi i dobrze się stało, bowiem nastolatka jest rzeczywiście bardzo utalentowana.

 W odcinku „Szansy na sukces”, który wygrała, zachwyciła zarówno jurorów, jak i publiczność. Wspaniale wykonała wówczas utwór „Panorama Tatr” zespołu Papa D (dawniej noszącego nazwę Papa Dance). Od tamtej pory nastolatka intensywnie pracowała nad warsztatem wokalnym. Nadal szlifowała głos w Szkole Muzycznej Yamaha w Wadowicach oraz w Krakowskiej Akademii Musicalu, do których uczęszczała już przed udziałem w „Szansie na sukces”. Nawiązała ponadto współpracę z wokalistą, multiinstrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów Juliuszem Kamilem, który znany jest też ze wspierania młodych talentów. Jednym z jego odkryć jest bardzo obecnie popularna wokalistka Roksana Węgiel.

 Artysta napisał słowa i skomponował melodię do pierwszego singla Gabi Katzer, zatytułowanego „Mała rzecz”, a opublikowanego w ubiegłem roku. Jego studio zajęło się również produkcją muzyczną tego utworu. Do piosenki „Mała rzecz” powstał teledysk, dostępny w serwisie YouTube. To pełne wdzięku nagranie z chwytliwym refrenem. Nieco jeszcze dziecięcy głos Gabi Katzer w połączeniu z dojrzałym tekstem daje ciekawy kontrast, który bynajmniej nie razi. Wręcz przeciwnie – podnosi urok piosenki!

Juliusz Kamil jest także autorem tekstu, muzyki oraz producentem najnowszego utworu wykonywanego przez nastoletnią wokalistkę ze Stanisławia Dolnego. To dynamiczna, pełna pozytywnej energii i emanująca optymizmem piosenka „Biegnę”. Ten drugi singiel Gabi Kazter również został wzbogacony wideoklipem, który prezentujemy poniżej. W serwisie YouTube został on zamieszczony 4 czerwca i od tamtej pory doczekał się blisko 2400 wyświetleń.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz