Strona główna » Absolutorium dla burmistrza Kalińskiego. I co dalej?
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Absolutorium dla burmistrza Kalińskiego. I co dalej?

Rada Miejska w Wadowicach udzieliła burmistrzowi Wadowic wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. – Bardzo dziękuję wszystkim radnym za zaufanie, a pracownikom Urzędu Miasta oraz naszych jednostek organizacyjnych za trud włożony w pracę na rzecz rozwoju naszej gminy. To nasz wspólny sukces – napisał na swoim profilu burmistrz Wadowic. – To wszystko, to dopiero początek – zapowiada Bartosz Kaliński.

Podczas sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej w Wadowicach, która odbyła się 23 czerwca br., burmistrz Wadowic przedstawił raport o stanie Gminy oraz podsumował najważniejsze inwestycje, na które wydano pozyskane pieniądze.

Dużą część środków budżetowych pochłonęły inwestycje w centrum miasta. W minionym roku zakończono długo wyczekiwaną przebudowę ulicy Sienkiewicza oraz pierwszy etap rewitalizacji ulicy Lwowskiej, która w całości zostanie oddana do użytku już za kilka miesięcy. Wymieniono również wszystko to, co znajdowało się pod nimi, czyli sieci wodociągowe, kanalizacyjne, deszczowe. Do użytku oddano łącznie 200 bezpłatnych miejsc parkingowych na dwóch wyremontowanych parkingach przy ulicy Sienkiewicza oraz przy dworcu PKP.

Sesja Rady Miejskiej w Wadowicach

Duże drogowe inwestycje prowadzone były nie tylko w mieście, ale również w sołectwach, m.in. w Choczni, gdzie wyremontowano biegnącą przez całe centrum wsi ulicę Główną, którą połączono z Białą Drogą solidnym mostem. Nowa przeprawa zastąpiła tę stuletnią. Kompleksowo przebudowano również drogę z Gorzenia do Zawadki, która zyskała nową nawierzchnię, odwodnienie oraz pobocza. Dla tych mniej zmotoryzowanych ciągle rozbudowywana jest linia gminnych przewozów autobusowych. Wadowicki bus kursuje już przez: Zawadkę, Gorzeń Dolny i Górny, Zaskawie, Roków, Babicę i Chocznię!

W głosowaniach jawnych Rada Miejska udzieliła burmistrzowi Wadowic wotum zaufania i absolutorium.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 15 radnych: Dorota Balak, Józef Cholewka, Ireneusz Chrapla, Elżbieta Gałuszka, Piotr Hajnosz, Andrzej Hałat, Mariusz Jakubas, Stanisław Jasiński, Tomasz Korzeniowski, Franciszek Lempart, Anna Pławny, Maria Potoczna, Andrzej Strzeżoń, Ludwika Tkacz oraz  Maria Zadora.

Przeciw udzieleniu burmistrzowi absolutorium głosowali: Tomasz Bąk, Łukasz Błasiak, Mateusz Klinowski, Robert Malik oraz Maciej Mąka.

Nikt się nie wstrzymał, natomiast w sesji nie uczestniczył Paweł Krasa.

CO DALEJ? 

Mamy ambitne cele i wiele odważnych pomysłów. Wśród nich jest m.in. budowa Areny Wadowice, na której projekt pozyskaliśmy dwa miliony złotych oraz budowa południowej obwodnicy Wadowic, na którą pozyskaliśmy z rządu 69 milionów złotych. Budujemy również wieżę widokową, ścieżki rowerowe i zapewniam, że pamiętam również o pumptracku – zapowiada burmistrz Wadowic.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz