Strona główna » Peryskopowiczki z Wadowity bezkonkurencyjne
EDUKACJA

Peryskopowiczki z Wadowity bezkonkurencyjne

  24 czerwca b.r. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród 41. Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży w kategoriach „literatura” oraz „dziennikarstwo”. Okazało się, że tak jak w roku poprzednim, obie te dziedziny zostały zdominowane przez ekipę licealistów z I LO im. Marcina Wadowity, związanych z pismem szkolnym „Peryskop”,  ale… jeszcze bardziej!

Otóż w kategorii „dziennikarstwo” przyznano tylko jedną nagrodę za bezapelacyjnie najlepszy reportaż Sarze Piekut, zaś w kategorii „literatura” nagrodę otrzymała za dwa opowiadania Aleksandra Dębska. Z kolei jedyne wyróżnienie w kategorii „proza” przypadło Klarze Zimie, a ten dodatek, czyli bonus w stosunku do zeszłego roku, to jedno z czterech równorzędnych wyróżnień (nagród nie przyznano) także dla Oli Dębskiej w kategorii „poezja”.

W sumie na 8  nagród i wyróżnień pięć dotyczyło tekstów „Peryskopowiczów”, a w rywalizacji brali udział m.in. uczniowie I LO im Nowodworskiego, Prywatnego Liceum Sióstr Prezentek czy „artystycznego” XXI  LO im. Witkacego.

– W tym roku gala została podzielona na trzy części – nasza odbyła się Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie i siłą rzeczy mniej niż zazwyczaj liczna, złożona głównie z krakowskich licealistów widownia popadła w stan pewnego rodzaju konsternacji, kiedy po wszystkie nagrody i połowę wyróżnień wychodziły kolejne laureatki i przy każdej z nich prowadząca powtarzała: „uczennica I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach”. No cóż, „szlifowanie talentów” zaczyna przynosić coraz obfitsze owoce, a dziewczyny poczuły pełną satysfakcję z powodu docenienia ich talentu” – skomentował wyniki Henryk Odrozek, polonista w „Wadowicie” i opiekun pisma szkolnego „Peryskop”. 

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz