Strona główna » Odszedł ceniony artysta z Andrychowa
LUDZIE

Odszedł ceniony artysta z Andrychowa

To widomość, która wielu zaskoczyła. Zmarł Zygmunt „Zigi” Tomala, wokalista i plastyk z Andrychowa. Miał zaledwie 45 lat. Odszedł po ciężkiej chorobie.

Urodzony w 1976 roku Zygmunt „Zigi” Tomala największą popularność zdobył jako wokalista grupy reggae Druga Strona Lustra, ale był też cenionym plastykiem. Zajmował się grafiką komputerową, wykonywał ceramikę artystyczną, malował obrazy. Projektował między innymi grafiki użytkowe oraz okładki płyt dla mniej lub bardziej znanych zespołów. Wśród nich są na przykład Acid Drinkers oraz Flapjack. Projekty Tomali znajdują się również na wielu stronach internetowych i stanowią ozdobę T-shirtów.

Muzyczną karierę Zygmunt „Zigi” Tomala rozpoczął w 2001 roku. Początkowo śpiewał w zespole Persona. Wydał z nim jeden album, zatytułowany „Strefa Cienia”. W rok później poszedł własną drogą i wraz z kolegą założył grupę Druga Strona Lustra. Formacja zdobyła spore uznanie w kręgach wielbicieli muzyki reggae.

Prywatnie Zygmunt „Zigi” Tomala był człowiekiem skromnym, otwartym i bardzo życzliwym. Zawsze starał się pomóc przyjaciołom w potrzebie. Znajomi zapewniają, że ze świecą szukać drugiego równie wartościowego człowieka. Nie mogą pogodzić się z jego śmiercią…

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz