Strona główna » Kolejny sukces Karoliny Fryt
KULTURA

Kolejny sukces Karoliny Fryt

Karolina Fryt, nastolatka z Targanic wywalczyła bardzo dobre miejsce w Festiwalu Małych Form Teatralnych w Krakowie. To następne trofeum do bogatej kolekcji nagród zebranych przez nią w rozlicznych konkursach.

Organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie Festiwal Małych Form Teatralnych to impreza z ponad 50-letnią tradycją. 51. edycja tego wydarzenia miała odbyć się już w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii kornonawirusa została przesunięta na ten. Karolina Fryt z Targanic, reprezentująca w festiwalu Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, wystąpiła w pierwszym dniu imprezy – 21 czerwca. Uczestnicy rywalizowali wówczas w kategorii poezji recytowanej i śpiewanej. To właśnie w tej drugiej zabłysnęła Karolina Fryt. Zajęła trzecie miejsce. To niemałe osiągnięcie, bowiem wszystkie występy były na naprawdę wysokim poziomie.

Karolina Fryt ma na koncie wiele sukcesów w konkursach wokalnych, teatralnych i recytatorskich. Jednym z jej największych osiągnięć był udział w programie The Voice Kids. Wyśpiewała nagrody w XIII Konkursie Piosenki Poetyckiej „Sentymenty” w Pszczynie oraz Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”, dzięki któremu mogła wystąpić w Piwnicy pod Baranami. W ubiegłym roku zdobyła między innymi trzecią nagrodę w Konkursie Krakowskiej Piosenki Poetyckiej 2020.

Nastolatka ma też rozliczne inne uzdolnienia. Gra na pianinie i ukulele, komponuje muzykę, pisze teksty piosenek i świetnie się uczy, dzięki czemu dostała się do jednej z najbardziej renomowanych szkół średnich w Polsce – V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Foto: Edyta Łepkowska

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz