Strona główna » Tam oprawią każdą książkę
KULTURA

Tam oprawią każdą książkę

Foto: Edyta Łepkowska

Nie należy oceniać książki po okładce, ale na pewno warto zadbać o to, by zachować ją w dobrym stanie. Zwłaszcza, gdy chodzi o wolumin, po który zamierzamy często sięgać lub pożyczać innym. Jeśli nie wiemy, jak wykonać obwolutę, która ochroni okładkę, a zarazem przedłuży trwałość całej książki, warto powierzyć to zadanie specjalistom. A gdzie ich znajdziemy?

Na pewno w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie. Już po raz kolejny ruszyła tam usługa oprawiania książek i zeszytów folią. To dobry pomysł, żeby zabezpieczyć często używane podręczniki i notatniki. Dzięki foliowej obwolucie przetrzymają one bez większego uszczerbku cały rok szkolny. Warto też oprawić w ten sposób inne książki. Takie, które zamierzamy ponownie przeczytać, a wcześniej pożyczyć znajomym. Albo takie, do których często zaglądamy po porady, przepisy kulinarne czy różne informacje.

Na oprawienie książek w bibliotece trzeba trochę poczekać. Jeśli zatem chcemy zabezpieczyć w ten sposób szkolne podręczniki i zeszyty, lepiej nie zwlekać z tym do ostatniej chwili. – Wiemy, że niektóre szkoły z terenu naszej gminy już wydały podręczniki swoim uczniom. Gdybyście Państwo chcieli skorzystać z usługi ich oprawiania, to zapraszamy już teraz. Czas oczekiwania na oprawę kompletu wynosi obecnie około tygodnia i może się zdarzyć, tak jak w roku ubiegłym, że po prostu nie będziemy mieć czasu oprawić wszystkich przekazanych nam książek w sierpniu czy wrześniu – apeluje dyrektorka biblioteki Sylwia Błasiak.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz