Strona główna » Aquila na Mistrzostwach Polski BMX Racing
SPORT I REKREACJA

Aquila na Mistrzostwach Polski BMX Racing

Dobry występ odnotowali zawodnicy wadowickiej Aquili na najważniejszych krajowych zawodach w kolarstwie BMX. Są mistrzowskie medale dla zawodniczek oraz wicemistrzostwo kraju dla klubu.

W tym roku najważniejsza impreza związana z uprawianiem kolarstwa na torach BMX – Mistrzostwa Polski, została zorganizowana na dwóch torach – w Nowej Soli oraz w Dzierżoniowie. W ciągu dwóch dni o mistrzowskie tytuły walczyli w Nowej Soli kobiety i mężczyźni (kategoria elita) oraz w kategorii junior i juniorka – to w sobotę, 3 lipca br. oraz w niedzielę kategoriach żaków, młodzików, juniorów młodszych i masters kobiet i mężczyzn na torze w Dzierżoniowie.

W sobotnio-niedzielnych zawodach duży sukces odniósł Klub Sportowy Aquila Wadowice, pomimo, że nie ma toru do trenowania i rozgrywania wyścigów BMX. Przez brak toru klub ma ograniczenia w naborze nowych zawodników, jak i w prowadzeniu szkolenia.

Na torze w Nowej Soli Marika Kudra wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii elita kobiet, a w kategorii elita mężczyzn Wojciech Gnojek zdobył tytuł II Wicemistrza Polski. Natomiast Patryk Lis zajął czwarte miejsce w kategorii juniorów.

Z kolei na torze w Dzierżoniowie bardzo dobrze spisała się Hanna Strzebońska zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w kategorii młodziczek, Natomiast w kategorii juniorów młodszych Krzysztof Urbańczyk zajął czwarte miejsce, a Adam Randak miejsce piąte.

W klasyfikacji drużynowej Klub Sportowy Aquila Wadowice zdobył tytuł Wicemistrza Polski, do mistrzowskiego tytułu zabrakło zawodnikom wadowickiej Aquili jednego punktu.

– Gdybyśmy wrócili do ubiegłego roku, gdy nastała pandemia, to mogło być bardzo sensacyjnie, ponieważ na dwanaście krajów nominowanych w kategorii kobiet  w wyścigach BMX na olimpiadę, Polska była na 16-tym miejscu i wszystko było na dobrej drodze, aby Polska uzyskała nominację olimpijską dla jednej zawodniczki. Ala zamknięto granice, w niektórych krajach przeprowadzono zawody nominacyjne i niestety spadliśmy niżej, co spowodowało, że Polka nie będzie statować na olimpijskich zawodach BMX. Natomiast o organizację tegorocznych Mistrzostw Polski w tej olimpijskiej konkurencji BMX ubiegały się dwa miasta: Nowa Sól oraz Dzierżoniów. Ostatecznie podjęto kompromisową decyzję, aby przeprowadzić zawody na dwóch torach, w sobotę w Nowej Soli i w niedzielę w Dzierżoniowie. Warto dodać, że wcześniej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Mlodzieży, w której nasz klub reprezentujący Małopolskę wygrał zawody BMX w klasyfikacji Województw – powiedział Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz