Strona główna » Leśny patrol w gminie Andrychów
BEZPIECZEŃSTWO

Leśny patrol w gminie Andrychów

W ostatnich dniach policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie, wspólnie ze strażnikami Straży Leśnej w Andrychowie, przeprowadzili wspólne działania w terenach leśnych gminy Andrychów.

Działania były ukierunkowane głównie na wyeliminowanie procederu nielegalnego pozyskiwania drewna, kłusownictwa, szkodnictwa leśnego, w tym szczególnie uciążliwego zaśmiecania a także działania zmierzające do ukrócenia rajdów pojazdami typu crossy i quady po jakże pięknych lasach w naszej okolicy.

Przypominamy, że funkcjonariusze Straży Leśnej podobnie jak policjanci mają uprawnienia do legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, nakładania oraz pobierania grzywien, w drodze mandatu karnego, zatrzymywania i dokonywania kontroli środków transportu na obszarach leśnych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie w celu sprawdzenia ładunku oraz przeglądania zawartości bagaży, w razie zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego. 

Zarówno strażnicy Straży Leśnej jak i policjanci z Komisariatu w Andrychowie zapowiadają, że wspólne patrole będą częstsze.

KPP Wadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz