Strona główna » Strażackie manewry Las 2021
BEZPIECZEŃSTWO

Strażackie manewry Las 2021

Strażacy ochotnicy dobrze poradzili sobie z działaniami podczas ćwiczeń OSP Las 2021.

W dniu wczorajszym (13 lipca) odbyły się gminne ćwiczenia OSP Las 2021, w których wzięły udział: OSP Barwałd Górny, OSP Brody, OSP Bugaj, OSP Kalwaria Zebrzydowska, OSP Leńcze, OSP Przytkowice, OSP Stanisław Dolny, OSP Zarzyce Wielkie, OSP Zebrzydowice. Nad całością czuwała i oceniała prace jednostka JRG z Wadowic.

Gminne ćwiczenia taktyczno-bojowe pod nazwą Las 2021 jednostek z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska  zakładały przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych w terenach leśnych – przysiółek Kamieniec – Leńcze. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności członków OSP w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenach leśnych

O godz. 18:30 dyżurny operacyjny otrzymał informację o niewielkim pożarze w lesie w okolicach pustostanu – Leńcze przysiółek Kamieniec. Zgłaszający nie był w stanie określić czy są osoby poszkodowane. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych doszło do wypadku samochodu osobowego na stromym podjeździe prowadzącym do miejsca zdarzenia.

Kierownikiem ćwiczeń był Komendant Miejsko-Gminny OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej dh Stanisław Brózda, zaś całość oceniał zastępca dowódcy JRG w Wadowicach młodszy brygadier Bartłomiej Kowalski. Ćwiczeniom przyglądał się również szef zarządzania kryzysowego UM Kalwarii Zebrzydowska płk. Sławomir Gołota.

Strażacy ochotnicy dobrze poradzili sobie z działaniami. Wśród obserwujących byli także Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz i Radny Marcin Zadora. Na zaproszenie działaniom przyglądał się Prezes Kolekcjonerskiego Stowarzyszenia Strzelecko – Obronnego „Skała” w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz