Strona główna » Wakacyjne warsztaty w bibliotece
WYDARZENIA

Wakacyjne warsztaty w bibliotece

Jesteś kreatywny? Masz zdolności plastyczne lub techniczne? A może chcesz spróbować swoich sił w projektowaniu gier mobilnych? Jeśli tak, to festiwalowa oferta biblioteki jest skierowana właśnie do Ciebie!

Po rocznej przerwie Wadowicka Biblioteka Publiczna powraca z „Fantastyczną czyTOmanią” czyli IV edycją Wadowickiego Festiwalu Książki. W tym roku literacka impreza w dużej mierze zostanie poświęcona fantastyce, co znalazło też odzwierciedlenie w nazwie Festiwalu. Jest to ukłon w stronę Stanisława Lema – czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, którego uznano literackim patronem 2021 roku.

W ramach Festiwalu oprócz wielu spotkań autorskich (zaplanowanych na 24 i 25 września) przewidziano także ciekawe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Wadowicka Biblioteka już teraz zaprasza młodszych czytelników do udziału w dwóch wakacyjnych przedsięwzięciach, które swój finał będą mieć podczas jesiennej odsłony „Fantastycznej czyTOmanii”.

Pierwszym z nich jest cykl trzydniowych warsztatów projektowania mobilnych gier na smartfona. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku  14-16 lat i będą prowadzone przez trenerów z firmy GOODBOOKS. Uczestnicy warsztatów przejdą cały proces projektowania gry, w tym: tworzenie fabuły, opracowanie mechaniki i zasad gry oraz kodowanie. W proces tworzenia gry zaangażuje się również lokalny pisarz Bartłomiej Jucha, autor powieści “Bank Violettkafer. Dział Depozytów Nadzwyczajnych”,na motywach której oparta zostanie wirtualna rozgrywka. Na podstawie materiałów stworzonych przez uczestników warsztatów powstanie jedna wspólna gra – „Fioletowi Bankierzy”. Gra będzie miała swoją oficjalną premierę podczas wrześniowego spotkania z Bartłomiejem Juchą i zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników biblioteki.

Warsztaty odbędą się w dniach 4-6 sierpnia, w godzinach 9.00-14.00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na udział w warsztatach obowiązują zapisy! Można je dokonać telefonicznie (33  8234618) lub osobiście w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej!

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz