Strona główna » Damski bokser zatrzymany
BEZPIECZEŃSTWO

Damski bokser zatrzymany

Fot. Archiwum

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego słysząc wołanie o pomoc obezwładnili agresora i udzielili pierwszej pomocy kobiecie, która została pobita przez konkubenta.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6/7 lipca br. Tuż przed godziną 4, policjanci patrolując  rejon  oświęcimskiego Starego Miasta usłyszeli krzyki kobiety, dochodzące z jednej z kamienic. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali mieszkanie z którego wyraźnie  słychać  było wołanie o pomoc. Ponieważ na pukanie nikt nie odpowiadał, a drzwi wejściowe były zamknięte policjanci je wyważyli. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn oraz płaczącą kobietę posiadającą obrażenia twarzy. Mundurowi natychmiast obezwładnili mężczyzn, a następnie udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonej. Wezwali również pogotowie ratunkowe. 35 – letnia mieszkanka Oświęcimia pod opieką ratowników medycznych trafiła do szpitala natomiast jej 34 – letni konkubent oraz jego 22 – letni brat, trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.


Na podstawie dowodów zebranych w toku postępowania policjanci ustalili, że pobicia 35 – latki dopuścił się jej konkubent, w związku z tym policjanci przedstawili mu zarzut uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Poszkodowana została objęta procedurą Niebieskiej Karty, w ramach której otrzyma specjalistyczne wsparcie Zespołu Interdyscyplinarnego.


Policja apeluje do mieszkańców o reagowanie, gdy za ścianą słychać  awanturę domową lub wołanie o pomoc.  Powiadomienie służb i ich szybka interwencja przyczyni się do pomocy pokrzywdzonym w ich trudnej rodzinnej sytuacji, a niejednokrotnie pozwoli na uniknięcie tragicznych zdarzeń.  Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i przekazać zgłoszenie.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz