Strona główna » Muzyczna bomba w Kaflarni
Co? Gdzie? Kiedy?

Muzyczna bomba w Kaflarni

Tego jeszcze w Wadowicach nie było. W ogrodzie Kaflarni można będzie wysłuchać wyjątkowego koncertu, łączącego w zgrabną całość muzykę Vivaldiego i… The Beatles. Trudno to sobie wyobrazić? Najlepiej pójść na to wydarzenie i samemu przekonać się, jak brzmi taka mieszkanka.

Koncert jest jednym z projektów wybranych do realizacji w ramach konkursu „Szukamy InicJATYWY”, ogłoszonego przez Wadowickie Centrum Kultury. Ta konkretna inicjatywa to pomysł Magdaleny Chmielowskiej–Malec, artystki związanej z Wadowicami i Suchą Beskidzką. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 17 lipca. Odbędzie się ono w ogrodzie wadowickiej Kaflarni, przy alei Matki Boskiej Fatimskiej 66. Jeśli pogoda nie dopisze, artyści wystąpią wewnątrz budynku. Dlatego warto zabrać ze sobą maseczki, niezbędne pod dachem.

Koncert rozpocznie się o 20.00. Połączenia twórczości Antonio Vivaldiego i piosenek zespołu The Beatles podjął się Peter Breiner. To kompozytor pochodzący ze Słowacji, a obecnie mieszkający w Anglii. Do stworzenia tego niezwykłego muzycznego amalgamatu wykorzystał tematy z koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego (między innymi ze sławnego cyklu „Cztery pory roku” oraz piosenki Beatlesów (m.in. „Paperback Writer”, „Girl”, „Help!”, „Because”, „Back in the U.S.S.R.”).

Całość to mieszanka iście wybuchowa, o czym można się będzie przekonać, słuchając jutro w ogrodzie Kaflarni zespołu VADOVIAmente MUSICAndo. Tworzą go zaprzyjaźnieni muzycy współpracujący na co dzień z renomowanymi orkiestrami. Oto jego skład: Kinga Bocheńska-Szostak (skrzypce), Sandra Hejnowska (skrzypce), Barbara Szpakiewicz (skrzypce), Artur Łuczak (altówka), Joanna Pawlik (wiolonczela), Wojciech Bugajski (kontrabas) oraz inicjatorka projektu Magdalena Chmielowska-Malec (klawesyn). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz