Strona główna » W Andrychowie ruszyła budowa nowego marketu
GOSPODARKA

W Andrychowie ruszyła budowa nowego marketu

Foto: Edyta Łepkowska

W tym mieście w zastraszającym tempie rośnie liczba supermarketów. Budowa nowego ruszyła wczoraj (15 lipca) przy ul. Żwirki i Wigury. Będzie to już drugi market sieci Dino w Andrychowie. Jego powstanie postawi w trudnej sytuacji właścicieli mniejszych sklepów, od lat działających w tej okolicy.

Pierwszy supermarket Dino powstał w Andrychowie niedawno, zaledwie kilka miesięcy temu. Stoi on przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Krakowskiej. Ta część miasta była dotąd uboga w sklepy, więc nowy market jak najbardziej się tam przydał. Ale kolejny budowany jest w miejscu, gdzie działają już dwa inne, mniejsze sklepy z artykułami spożywczymi. Ich funkcjonowanie będzie teraz mocno zagrożone. Budowa trwa przy ul. Żwirki i Wigury, tuż obok tamtejszego osiedla bloków.

Dino Polska S.A. otwiera coraz więcej supermarketów w całym kraju. W pierwszej połowie 2021 roku rozpoczęło działalność aż 150 nowych. Dla porównania, w tym samym okresie ubiegłego roku ruszyły tylko 84 sklepy Dino. W sumie pod tym szyldem końcem czerwca działało w Polsce 1622 marketów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz