Strona główna » Niedzielne szczepienia przy kościele
ZDROWIE

Niedzielne szczepienia przy kościele

Foto: Edyta Łepkowska

Kto chce się zaszczepić przeciwko COVID-19, może to obecnie zrobić bez najmniejszych problemów. Nie trzeba się już nawet rejestrować. Coraz więcej jest okazji, by dostać szczepionkę z marszu, bez uprzednich zapisów i wyczekiwania na termin.

Jedna z najbliższych nadarzy się w Tomicach. W niedzielę 25 lipca na placu przy tamtejszym kościele parafialnym (ul. Floriańska 50) stanie plenerowy punkt szczepień. Będzie on przyjmował pacjentów od 8.00 do 14.00. Aby się tam zaszczepić, wystarczy przyjść w tych godzinach z dowodem tożsamości. Nie trzeba wcześniej się zapisywać.

Szczepienia będą wykonywane preparatami Astra Zeneca, Moderna, Pfizer oraz Johnson&Johnson – do wyboru, do koloru. Z punktu mogą skorzystać osoby od 12 lat w górę. Zarówno te jeszcze nieszczepione, jak i te, które kwalifikują się do podania drugiej dawki. Można zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – wziąć udział w mszy świętej, a po niej się zaszczepić (albo na odwrót).

Do tej pory w gminie Tomice zaszczepionych przynajmniej jedną dawką jest przeszło 3700 osób. To nieco ponad 45 % wszystkich mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest 41,40 % osób w wieku od 12 lat.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz