Strona główna » Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy
WYDARZENIA

Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy

Foto: Wojciech Żurek

Dwa tygodnie temu wichura, która towarzyszyła burzy przetaczającej się nad powiatem wadowickim, zerwała dach z domu w Brzeźnicy. Mieszkający w nim ludzie stracili prawie cały dobytek. Zniszczeniu uległy meble i urządzenia, a sam budynek wymaga poważnego remontu. Choć jednak brzeźniczanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, odzyskali wiarę w ludzką dobroć. Zewsząd bowiem płynie pomoc dla nich.

Jak już pisaliśmy w artykule „W pięć dni po ślubie stracili dach nad głową”, sołtys Brzeźnicy Wojciech Żurek od razu uruchomił internetową zbiórkę pieniędzy na odbudowę dachu i remont domu przy ulicy Dębowej. Wpłynęło na nią dotychczas ponad 26 tys. zł. Zrzutka nadal trwa. Odbywa się ona tutaj. Ale to nie jedyna akcja pomocy dla rodziny ze zniszczonego budynku.

W ostatni weekend odbyły się dwie kwesty na rzecz poszkodowanych w nawałnicy osób. Obie przed kościołami – jedna w Brzeźnicy, a druga w Marcyporębie. Prowadzili je sołtysi tych miejscowości wraz z radami sołeckimi i obiema parafiami. W Brzeźnicy do puszek trafiło aż 17 560 zł. W Marcyporębie uzbierano trochę niższą kwotę, ale też niemałą, zważywszy, że to mniejsza wieś. Tam suma datków wyniosła 11 238 zł.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz