Strona główna » Trzy razy kradł, aż wreszcie wpadł
BEZPIECZEŃSTWO

Trzy razy kradł, aż wreszcie wpadł

Andrychowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł w jednym ze sklepów w Andrychowie. Jego łupem padły artykuły przemysłowe i elektronarzędzia. 32-latek odpowie ponadto za inne przestępstwa i wykroczenia, których się dopuścił.

W okresie od 17 do 21 lipca br. jeden ze sklepów w Andrychowie został trzykrotnie okradziony. Jak wynikało z ustaleń, ten sam sprawca zabierał z półek sklepowych artykuły przemysłowe i elektronarzędzia, które ukrywał pod odzieżą i opuszczał sklep nie płacąc za nie. Wartość skradzionego towaru nigdy nie przekraczała 500 złotych, aby ewentualnie mężczyzna mógł odpowiadać jako sprawca wykroczenia.

W środę (28 lipca br.) kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania typowanego mężczyzny, gdzie podczas przeszukania znaleźli część skradzionego mienia. W trakcie wykonywanych przez nich czynności, do domu przyjechał swoim samochodem 32-latek, który był w stanie po użyciu alkoholu, a na domiar tego okazało się, że poosiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania decyzją starosty wadowickiego. Ponadto samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W związku z tym, że 32-latek dokonał trzykrotnej kradzieży w tym samym czasie, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży w czynie ciągłym. Ponadto mężczyzna odpowie za w/w przestępstwa i wykroczenie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz