Strona główna » Dzięki mieszkańcom zatrzymano pijanych kierowców
BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki mieszkańcom zatrzymano pijanych kierowców

Świadek ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego 58-letniego motorowerzystę. Z kolei dzięki czujności obsługi stacji paliw w Oświęcimiu, kilka godzin później uniemożliwiono jazdę 32-latkowi kierującemu samochodem dostawczym.

W miniony piątek (30.07.br.), tuż przed godziną 17, mieszkaniec gminy Oświęcim jechał samochodem przez Polankę Wielką. 37-latek zwrócił uwagę na kierowcę skutera, który nie trzymał prostego toru jazdy, a także nie miał na głowie kasku ochronnego. Podejrzewając, że kierowca jednośladu jest nietrzeźwy natychmiast postanowił przerwać jego jazdę. Wyprzedził go, po czym na ulicy Kasztanowej dokonał jego zatrzymania i powiadomił telefonicznie Policję o ujęciu pijanego motorowerzysty. We wskazane miejsce natychmiast pojechał patrol oświęcimskiej drogówki, który przejął nietrzeźwego 58 – letniego mieszkańca Zatora. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu. 58 – latek trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Z kolei w nocy z piątku na sobotę, tuż przed godziną 2, kierowca dostawczego volkswagena przyjechał na stację paliw przy ulicy Chemików w Oświęcimiu. Obsługa stacji nabrała podejrzeć co do jego trzeźwości i zadzwoniła na numer alarmowy. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 32 – latka siedzącego za kierownicą volkswagena T4. Alkosensor wykazał 2,1 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna od dwóch lat posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. W związku z powyższym 32-letni Ukrainiec został zatrzymany.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Obu zatrzymanym grozi także zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje świadek, który błyskawicznie przerwał pijany rajd motorowerzysty, eliminując zagrożenie jakie stwarzał on dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podziękowania za spostrzegawczość i prawidłową reakcję należą się tez pracownicom stacji paliw. Eliminując nietrzeźwego kierowcę wykazały się wyjątkową troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Małopolska Policja

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz