Strona główna » Policjanci na Pikniku Militarnym w Wadowicach
BEZPIECZEŃSTWO

Policjanci na Pikniku Militarnym w Wadowicach

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komedy Powiatowej Policji w Wadowicach i Oświęcimiu zorganizowali stanowiska promocyjne podczas Pikniku Militarnego, który odbył się na stadionie Skawa w Wadowicach. Była to doskonała okazja do zaprezentowania zasobów sprzętowych Policji oraz umożliwienie zainteresowanym zdobycia niezbędnych informacji na temat procesu rekrutacji do służby.

W minioną niedzielę (1 sierpnia br.) na stadionie Skawa w Wadowicach odbył się Piknik Militarny zorganizowany przez Urząd Miasta Wadowice.

W przedsięwzięciu tym udział wzięli również policjanci z wadowickiej komendy, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie oraz z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy.

  Spotkanie z mieszkańcami naszego powiatu było doskonałą okazją do tego, by promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo i przybliżyć pracę policjanta. Najmłodsi mieli możliwość przyjrzeć się z bliska elementom wyposażenia policyjnego, które z chęcią przymierzali i robili sobie w nich pamiątkowe zdjęcia. Ponadto mieli możliwość rozwiązywania krzyżówek i quizów przygotowanych przez mundurowych, ale także chętnie  podchodzili do policjanta, który wykonywał pamiątkowe odciski lilii papilarnych.


Nie zabrakło również wielu materiałów edukacyjnych skierowanych do dorosłych. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami było mnóstwo pytań nie tylko o samą służbę w szeregach Policji, ale również o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Odwiedzający policyjne stoiska mogli z bliska zobaczyć oznakowany radiowóz i policyjny motocykl, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.


 
Tego typu działania profilaktyczne z pewnością służą dobremu wizerunkowi Policji, jako formacji, która służy pomocą każdemu, ale również edukuje i wspiera.

(KWP)

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz