Strona główna » Zapobiegają nadwadze i otyłości
ZDROWIE

Zapobiegają nadwadze i otyłości

Szpital w Wadowicach realizuje program zapobiegania nadwadze i otyłości wśród mieszkańców woj. małopolskiego „Odważ się na zdrowie!”

W ramach programu „Odważ się na zdrowie!”, realizowanego przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach odbyło się już pierwsze spotkanie zainteresowanych osób.  Obecni na sali wysłuchali prelekcji lekarza POZ i dietetyka o przyczynach otyłości i nadwagi oraz ich wpływie na zdrowie. Poznali również proste sposoby na codzienne dbanie o dobre nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.

Głównym celem programu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców województwa małopolskiego poprzez redukcję masy ciała u osób z nadwaga i otyłością. Program w perspektywie długofalowej służyć ma zapobieganiu chorobom przewlekłym takim jak: cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nadciśnienie, miażdżyca czy zwyrodnienia całego układu kostno – stawowego. Osoby zakwalifikowane do programu zostaną objęte 12 tygodniową multidyscyplinarną opieką, w skład której wchodzą 3 komponenty: dietetyczny, aktywności fizycznej oraz psychologiczny. Ponadto Realizatorzy prowadzą dietetyczny punkt konsultacyjny oraz działania informacyjno-promocyjne za pośrednictwem lokalnych mediów i Internetu.

W ramach programu realizowanego przez Szpital w Wadowicach zaplanowano konsultacje z dietetykiem oraz psychologiem, zajęcia rehabilitacyjne na basenie oraz w sali rehabilitacyjnej, a także utworzenie dietetycznego punktu konsultacyjnego.

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz