Strona główna » XX Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych
STYL ŻYCIA

XX Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Uczestnicy XX Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, podczas pierwszego etapu zawitali w piątkowe popołudnie do Wadowic. Na wadowickim rynku wzbudzili spore zainteresowanie wadowiczan, pielgrzymów i turystów.

W piątek, 13 sierpnia br. z Bielan wyruszyli uczestnicy XX Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Udział w tegorocznym radzie zgłosiło 60 załóg z Polski, Czech i Słowacji.

Zanim zabytkowe samochody, a było co oglądać, zawitały w Wadowicach, uczestnicy Rajdu skierowali się do Skawiny, a następie przejechali na samochodową paradę w Dobczycach. Kolejnym punktem na mapie jubileuszowego, XX Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, były Myślenice, skąd już przez Kalwarię Zebrzydowską kierujący zabytkowymi perełkami motoryzacji skierowali się do Wadowic.

Uczestnicy Rajdu zagościli na Placu Jana Pawła II w Wadowicach, gdzie odbył się pokaz zabytkowych pojazdów. Mieszkańcy Wadowic oraz przebywający w tym czasie w papieskim mieście pielgrzymi i turyści mieli okazję do podziwiania perełek motoryzacji. Najstarszy z prezentowanych pojazdów ma 117 lat!

Z Wadowic barwna kawalkada samochodów zabytkowych udała się w dalsza drogę, do Bielan, gdzie usytuowana była meta pierwszego etapu Rajdu.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz