Strona główna » Wilkoń na Wawelu
Co? Gdzie? Kiedy?

Wilkoń na Wawelu

W sobotę, 28 sierpnia o 11, zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zwierzyniec królewski-Wilkoń na Wawelu” – w Dworze w Stryszowie-oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu.


Będzie to opowieść o twórczości artysty, inspiracjach, jakie widoczne są w jego sztuce i założeniach wystawy. Nie zabraknie anegdot związanych z powstawaniem tej wyjątkowej wystawy a ze strony artysty – tajników powstawania jego prac.

wstęp: 5 zł + bilet wstępu na wystawę
sprzedaż ONLINE: https://zkw.systembiletowy.pl/repertoire/show?id=7882…

Udogodnienia:

w czasie oprowadzania będzie możliwość dotykania wybranych eksponatów oraz ich opracowań dotykowych

– Tłumacz PJM. Potrzebę tłumaczenia na polski język migowy prosimy zgłaszać (minimum 3 dni przed wydarzeniem) drogą e-mailową na adres dis@wawelzamek.pl

Z kolei o 12odbędzie się czytanie Pana Tadeusza Pan Tadeusz i dwór szlachecki – warsztat dla dorosłych. Jest to kolejne wydarzenie towarzyszące wystawie „Zwierzyniec królewski-Wilkoń na Wawelu”.

Pan Tadeusz i dwór szlachecki to niemalże synonimy. W czasie spotkania zostaną odczytane fragmenty poematu, które staną się inspiracją dalszych działań. Warsztaty będą poruszać tematy z zakresu kulturoznawstwa, literaturoznawstwa oraz historii sztuki. Dodatkową atrakcją będzie wspólne wykonywanie przedmiotów DIY oraz rysunków i prac malarskich nawiązujących do twórczości Józefa Wilkonia.

odbiorcy: młodzież, dorośli

wstęp: 10 zł
bilety ONLINE https://zkw.systembiletowy.pl/repertoire/show?id=10768…

https://www.facebook.com/events/675520730073509/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz