Strona główna » Będzie wyjątkowy wieczór w towarzystwie Pani Dulskiej
Co? Gdzie? Kiedy?

Będzie wyjątkowy wieczór w towarzystwie Pani Dulskiej

Narodowe Czytanie 2020 w Wadowicach

W pierwszą sobotę września (4.IX) Wadowicka Biblioteka Publiczna wraz z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Wadowickim Centrum Kultury organizują imprezę czytelniczą w ramach X edycji Narodowego Czytania.

W tym dniu cała Polska weźmie do ręki dramat „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, by poprzez ciekawą lekturę wspólnie propagować czytelnictwo.

„Moralność Pani Dulskiej”  to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną…” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W związku z wydarzeniem zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w akcji i przybycie w sobotni wieczór o godz. 19.00  na plac Jana Pawła II w Wadowicach (przed głównym wejściem do Muzeum), gdzie wspólnie posłuchamy wybranych fragmentów dramatu w wykonaniu sympatyków Biblioteki oraz pracowników Muzeum. Czas spędzony w towarzystwie Pani Dulskiej oraz pozostałych bohaterów literackich z pewnością przyniesie wiele czytelniczej satysfakcji.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Sali Kameralnej w Wadowickim Centrum Kultury (ul. Teatralna 1).

Wstęp wolny!