Strona główna » Biwak zuchowy Nieobozowej Akcji Letniej 2021
WYDARZENIA

Biwak zuchowy Nieobozowej Akcji Letniej 2021

„Wkręceni na czas” to hasło tegorocznego biwaku zuchowego Nieobozowej Akcji Letniej  zorganizowanego przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP w dn. 12-16 sierpnia 2021 r. w Harcerskiej Bazie Obozowej „Zalesie” w Stryszowie.

Program tegorocznego biwaku związany był z tematem nauki na studiach. 12 sierpnia zuchy oraz dzieci w wieku 7-10 lat z Wadowic i okolic przyjechały na Uniwersytet Zuchowy w Zalesiu, podczas którego przez pięć dni pod okiem wykwalifikowanej kadry akademickiej miały zdobywać wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Plan został jednak niespodziewanie pokrzyżowany przez wizytę tajemniczych gości. Na terenie biwaku rozbił się wehikuł czasu wraz z załogą. Zuchy nie zastanawiając się ani chwili postanowiły pomóc podróżnikom w czasie naprawić ich maszynę.

Pierwszego dnia podczas wieczornego ogniska zuchy prezentowały wymyślone przez siebie nazwy biwakowych gromad, szóstek, okrzyki oraz pląsy. Wspólnie z podróżnikami zuchy odbudowały wehikuł czasu, następnie pożegnały ich, życząc im szerokiej drogi mlecznej.

Niestety w skutek błędów przy naprawie maszyny doszło do dalszej serii niefortunnych zdarzeń. Przez kolejne dni biwaku wehikuł nie tylko ponownie się pojawiał, ale równocześnie zuchy przenosiły się  raz w przyszłość, raz w przeszłość, czy w nieznaną galaktykę.

 Zuchy w każdym z kolejnych niezwykłych dni podróży w czasoprzestrzeni nie tylko wykonywały zadania umożliwiające im powrót do teraźniejszości, ale i próbowały pomóc podróżnikom w czasie ostatecznie uporać się z ich zepsutym wehikułem. Dzieci przez cały biwak wykonywały różne zadania związane z podróżami w czasie, przez co notorycznie brakowało czasu, aby zająć się nauką na Uniwersytecie Zuchowym. Podczas ostatniego dnia w końcu udało się naprawić wehikuł czasu i podróżnicy mogli wreszcie wrócić do swoich czasów.

Na ognisku kończącym biwak, rektor uniwersytetu przekazał zuchom, że pomimo, iż nie udało się zrealizować programu zajęć uniwersytetu, to tak naprawdę, wszyscy wracają do domu bardzo bogaci: w nowe przyjaźnie, nową wiedzę, nowe umiejętności, w to, że udało im się wspólnie pomóc podróżnikom w czasie i wykonać wszystkie zadania, które czekały na nich w przyszłości, przeszłości i kosmosie.

Ostatniego dnia biwaku uczestnicy udali się na wycieczkę, podczas której zwiedzili Zatorland w Zatorze, gdzie odwiedzili park dinozaurów, owadów oraz mitologii. Atrakcji nie brakowało, a zuchy świetnie się bawiły. Zadanie dofinansowane było przez Gminę Wadowice.

dh. Adriana Kajdas,
 phm. Mateusz Gonciarczyk

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz