Strona główna » Młotkiem w biuro PiS
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Młotkiem w biuro PiS

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który 21 sierpnia zdewastował drzwi małopolskiego biura PiS w Krakowie.

Nocą 21 sierpnia br. policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu drzwi do Biura Zarządu Okręgowego PiS w Krakowie przy ulicy Retoryka.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady, w tym nagranie monitoringu. Wstępnie ustalono, że sprawca po wejściu do kamienicy przy użyciu tępego narzędzia dokonał wgnieceń w strukturze drzwi oraz zniszczył wizjer, po czym zbiegł.

Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu – jednak sprawca był zamaskowany, tj. na twarzy miał maseczkę a na głowie czapkę. Pomimo tego policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu z I komisariatu ustalili tożsamość podejrzanego o ten czyn.

1 września w godzinach popołudniowych w okolicy krakowskich Czyżyn br. wylegitymowali na ulicy i zatrzymali zaskoczonego 35-latka z Krakowa. W trakcie przesłuchania w komisariacie, zatrzymany przyznał się do zniszczenia młotkiem drzwi biura poselskiego, swój czyn tłumacząc reprezentowaniem odmiennych poglądów politycznych.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Zachód zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 35-latka czeka sądowy finał sprawy. Za zniszczenie mienia grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz