Strona główna » Zagubił się na Pielgrzymce Rodzin
BEZPIECZEŃSTWO

Zagubił się na Pielgrzymce Rodzin

W dniu 5 września 2021 r. na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów oraz Dróżek Kalwaryjskich odbywała się uroczystość kościelna pn. „XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej”.

W uroczystości tej uczestniczyło około 70 tysięcy wiernych. Po zakończonej uroczystości w czasie sprawowanego nadzoru nad rozejściem się wiernych z miejsca odbywającej się uroczystości Z-ca Komendanta oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zauważyli w tłumie ludzi mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na jego zagubienie, był zdezorientowany, nawoływał swoją matkę.

W związku z zaistniałą sytuacją nawiązali kontakt z tą osobą. Był to mieszkaniec gminy Czarny Dunajec. Mężczyzna z upośledzeniem posiadający ograniczenia, które wskazywały, iż samodzielnie nie będzie mógł odnaleźć swoich bliskich, ani zwrócić się o pomoc. Kontakt z nim był znacznie utrudniony.

Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się wymienionym, udzieli mu pomocy, podjęli czynności mające na celu ustalenie jego personaliów, co w efekcie doprowadziło do odnalezienia jego matki i przekazania zagubionego mężczyzny pod jej opiekę.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz