Strona główna » Wyszedł z więzienia i szybko tam wrócił
BEZPIECZEŃSTWO

Wyszedł z więzienia i szybko tam wrócił

Mieszkanka otrzymała w maju, czerwcu i sierpniu br. korespondencję z różnych firm pożyczkowych zawierającą harmonogram spłat pożyczek, których osobiście nigdy nie zawierała. Kiedy zorientowała się, że ktoś wykorzystał jej dane osobowe w celu zawarcia umów o pożyczki zawiadomiła organy ściągania.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzona poznała w sieci 34-latka. Po kilku rozmowach, pewnego dnia mężczyzna zrobił jej zakupy i osobiście dostarczył w umówione miejsce. Okazję wykorzystał by niepostrzeżenie zabrać dowód osobisty kobiety. Następnie wykorzystując jej dane osobowe, za pośrednictwem Internetu założył konto w banku na jej tożsamość. Następnie zawarł umowy pożyczkowe z różnymi podmiotami świadczącymi tego typu usługi na terenie kraju. Sposobem weryfikacji był np. przelew drobnej kwoty z konta założonego przez oszusta na nazwisko pokrzywdzonej. W ten sposób sprawca wyłudził od czterech firm pożyczkowych łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych udzieloną w formie pożyczek gotówkowych.

Prokuratura Rejonowa wszczęła w tej sprawie śledztwo i na podstawie zebranych dowodów 34-latka zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty oszustwa, posługiwania się cudzym dokumenty tożsamości i podszywania pod inną osobę.

10 września 2021 roku Sąd Rejonowy na wniosek prokuratury zastosował wobec tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 34-latek niedawno opuścił Zakład Karny po odbyciu kary 7 lat pozbawienia wolności za oszustwa. Ponieważ ponownie wszedł na drogę przestępstwa grozi mu 12 lat pozbawienia wolności z uwagi, że działał w recydywie.

Policja Małopolska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz