Strona główna » Klub Podróżnika Indochiny
TURYSTYKA

Klub Podróżnika Indochiny

Po długiej przerwie ponownie zapraszamy do WCK na spotkania w ramach Klubu Podróżnika „Bez Paszportu”. 21 października (czwartek) 2021 r. godz. 18:00, sala kameralna

Indochiny – Wietnam, Laos, Kambodża oraz Birma – opowieść Piotra Wnuka o jego wielomiesięcznej podróży po południowo-wschodniej Azji. Prawie 40 tysięcy kilometrów pokonane lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. Wiele kilometrów piechotą. Opowieść o przygodach jak też o rzeczach istotnych, ważnych, trudnych. O zjawiskowej, dzikiej naturze. O wspaniałej jakże odmiennej architekturze. A także o towarzyszącej podróżnikowi odmienności od tego co znane. Opowieść o Indochinach została wybrana w 2019 roku najlepszą prezentacją Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego Równoleżnik Zero im. Olgierda Budrewicza.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe, codzienne życie.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odebrania w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury lub kasie kina „Centrum”.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz