Strona główna » 14-latka zabiła swoją babcię
BEZPIECZEŃSTWO

14-latka zabiła swoją babcię

Policjanci wyjaśniali okoliczności śmierci kobiety. Tragedia rozegrała się w miejscowości Wiśniowa. Ciało 69-latki znaleziono w piątek w jednym z domów. 14-latka zadała nożem śmiertelny cios swojej babci. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali 14-latkę. Sąd postanowił umieścić ją w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym na 3 miesiące.

24 września 2021r. o godz. 11.49 dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał zgłoszenie o rannej kobiecie w sąsiednim domu w Wiśniowej. Na miejsce został skierowany patrol. Policjanci w drzwiach wejściowych do domu w Wiśniowej zastali leżącą kobietę oraz ratowników medycznych udzielających jej pomocy. Niestety, pomimo ich wysiłków nie udało się  uratować  życia 69-latki. 

Policjanci ustalili, że  69-latka ma na klatce piersiowej ranę zadaną ostrym narzędziem, najprawdopodobniej przez 14-letnią wnuczkę. Nastolatka znajdowała się w sąsiednim budynku, miała pocięcie dłonie, jednak rany te nie zagrażały jej życiu.

Rodzina 14-latki jest w szoku. Przeżywa śmierć babci, a jednocześnie przeszyta jest bólem spowodowanym czynem spokojnej, zamkniętej w sobie 14-latki.

Nastoletnia sprawczyni została przewieziona karetką w asyście policji do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie celem udzielenia pomocy medycznej. Ponadto w szpitalu wykonano oględziny ciała nieletniej, zabezpieczono materiał dowodowy, pobrano krew od badań toksykologicznych. Po wykonanych badaniach 14-latka została przewieziona do Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie, w celu przeprowadzenie konsultacji psychologicznej i psychiatrycznych.

Równocześnie na miejscu zdarzenia czynności prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora prowadziła oględziny miejsca zdarzenia i ustalała okoliczności tej tragedii m.in. przesłuchując świadków.  


Po przeprowadzonych badaniach i konsultacjach lekarskich nastolatka spędziła noc w Policyjnej Izbie Dziecka w Krakowie. 25 września 2021 r. nieletnia została doprowadzona na posiedzenie Sądu Rejonowego Wydział III Rodzinny i Nieletnich w Myślenicach, który teraz będzie prowadził ta sprawę. Sąd po przesłuchaniu 14-latki postanowił umieścić ją w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym na 3 miesiące (na czas trwania postępowania).

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz