Strona główna » Spotkania wadowickich policjantów z uczniami
BEZPIECZEŃSTWO

Spotkania wadowickich policjantów z uczniami

Od rozpoczęcia roku szkolnego wadowiccy policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne wśród dzieci i młodzieży dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Kilka dni temu mundurowi odwiedzili jedną z wadowickich szkół, gdzie rozmawiali z uczniami różnych grup wiekowych.

28 września br., funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, na co dzień zajmujący się m.in. profilaktyką społeczną, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Sienkiewicza w Wadowicach.

Pierwsze spotkanie odbyło się z najmłodszymi (uczniami klas 0-III), podczas którego policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych, a także zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Poruszyli również kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi oraz w innych sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie, maluchy otrzymały kamizelki odblaskowe, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie IPA Region Kalwaria Zebrzydowska.

Kolejnym etapem było spotkanie z uczniami klas IV-VI, podczas którego mundurowi w ramach projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” omówili temat tzw. cyberzagrożeń i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Informowali o pozornej anonimowości towarzyszącej korzystaniu z sieci jak i również uczulali na negatywne zachowania młodzieży przy korzystaniu z komunikatorów, a w szczególności na zamkniętych grupach.

Trzecie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klasy VII i VIII. W tym przypadku tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna osób nieletnich oraz zagrożenia, na które narażeni są małoletni. Omówione zostały negatywne zachowania wskazujące na zagrożenie demoralizacją. Jednocześnie wskazano, za jakie czyny nieletni mogą już odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Poruszono również kwestie uzależnień oraz zagrożeń w Internecie. Podczas spotkań przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a uczniowie otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez szkołę.

Wszystkie spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz