Strona główna » Odpowie za groźby karalne i uszkodzenie mienia
BEZPIECZEŃSTWO

Odpowie za groźby karalne i uszkodzenie mienia

Mieszkaniec gminy Andrychów stanie przed sądem za zniszczenie samochodu oraz groźby karalne kierowane wobec jego właścicielowi. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu, andrychowscy policjanci interweniowali na jednej z prywatnych posesji w gminie Andrychów, gdzie miało dojść do uszkodzenia samochodu oraz kierowania gróźb karalnych. Jak ustalili funkcjonariusze chwilę wcześniej pokrzywdzony wjechał na teren posesji zamieszkiwanej przez jego znajomą. Już sam wjazd na teren posesji  nie spodobał się nietrzeźwemu krewnemu kobiety, który zamieszkuje w innym budynku na tej posesji. 52-latek podbiegł do samochodu i zaczął krzyczeć, że nie życzy sobie nikogo na swoim terenie, po czym zaczął grozić pokrzywdzonemu, a następnie kopać po jego samochodzie, powodując wgniecenia w karoserii.  Policjanci zatrzymali agresora. 

Wartość uszkodzonego pojazdu została wyceniona na kwotę 1800 złotych. 52-letni mieszkaniec gminy Andrychów, znany Policji i karany wcześniej za inne przestępstwa, usłyszał dwa zarzuty – uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Mężczyzna odmówił  składania wyjaśnień. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz