Strona główna » Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu wadowickiego
BEZPIECZEŃSTWO

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu wadowickiego

W miniony weekend, policjanci na terenie powiatu wadowickiego wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, podróżujący samochodem marki Chrysler, miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Pomimo wielu apeli policjantów, na drogach powiatu wadowickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Tylko w trakcie minionego weekendu, mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

W piątek (8 października br.), policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego motorowerem, który jechał ul. Konstytucji III Maja w Wadowicach. Jak się okazało kierowca jednośladu był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u mieszkańca Wadowic ponad 2,3 promila alkoholu.

Z kolei w sobotę (9 października br.), kalwaryjscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Brzeźnica kierowcę bmw, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Natomiast wczoraj (10 października br.), na ul. Batorego w Wadowicach, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna kierował samochodem marki Chrysler mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami, ponieważ za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz