Strona główna » Reaktywacja pod siatką
SPORT I REKREACJA

Reaktywacja pod siatką

9 października w sali gimnastycznej wadowickiego LO odbył się pierwszy po 10 latach ligowy mecz siatkarzy z Wadowic. Reaktywacja siatkówki męskiej w Wadowicach wzbudziła spore zainteresowanie miejscowej publiczności, która bardzo licznie przybyła do sali liceum im. Macina Wadowity.

Skawa Wadowice w pierwszym swoim spotkaniu w II lidze małopolskiej podejmowała zespół UKSu Zawiszy Sulechów. Mecz szybko zaczął się układać po myśli zawodników z Wadowic i już po kilku punktach zarysowała się spora przewaga gospodarzy. Widać było jednak sporą nerwowość zawodników Skawy spowodowaną debiutem przed wadowicką publicznością.

Pierwszy set mimo kilku błędów i nieco chaotycznej gry pada łupem Skawy w stosunku 25-16. W drugim secie zawodnicy Skawy musieli zmagać się nie tylko przeciwnikiem ale mocno rażącym słońcem, co sprawiało bardzo duże problemy, szczególnie w przyjęciu zagrywki oraz ataku z lewego skrzydła. Przewaga doświadczenia i umiejętności pozwala jednak „odjechać” rywalowi na kilka punktów, wprowadzić zmiany i kontrolować przebieg seta (25-20).

Set trzeci to dalsze rotacje w ustawieniu siatkarzy Skawy i nieco więcej dłuższych akcji z obu stron boiska, wynikających z coraz lepszej gry siatkarzy z Sulechowa. Przy stanie 20-20 i lekko nerwowej grze trener Skawy decyduje się na zmiany powrotne, które wybijają z uderzenia ekipę Zawiszy. Set trzeci kończy się wynikiem 25-21 i cały mecz szybkim zwycięstwem Skawy w stosunku 3-0.

Za tydzień siatkarze udają się do Tarnowa, gdzie czeka ich ciężki mecz z zespołem Sokół Gumniska Tarnów, który do tej pory wygrał oba swoje spotkania za 3 punkty. Skawę reprezentowali: Banaś D.(C). Poprawa R. Romański M. Bogacz Ch. Pomietło S. Palkij K. Buda J. oraz Wykręt D. Gawenda D. Pstrowski K. Czubiński J. Tumulik M. Mika K. Sokołowski D. Zajac J. – trener, Mlak S. – kierownik.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz