Strona główna » Święto Drzewa w Tajemniczym Ogrodzie
STYL ŻYCIA

Święto Drzewa w Tajemniczym Ogrodzie

W tym roku 19. edycja Święta Drzewa w Bielsku-Białej odbędzie się 15 października o godz. 10.00 w Tajemniczym Ogrodzie, który powstaje na nieużytku cmentarza żydowskiego.    

Wydarzenie zainauguruje wspólne posadzenie drzew w głównej alei cmentarza z udziałem m.in. dzieci i młodzieży z bielskich szkół, Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego oraz Georgiany Keable – angielskiej opowiadaczki, prekursorki odrodzenia sztuki opowiadania w Norwegii i Anglii. O godz. 10.30 rozpoczną się dla uczniów warsztaty ekologiczne połączone z pracami porządkowymi w Tajemniczym Ogrodzie. Święto Drzewa Klubu Gaja organizowane jest we współpracy z Miastem Bielsko-Biała i Gminą Wyznaniową Żydowską w Bielsku-Białej.

Niezwykłym gościem inauguracji Święta Drzewa w Bielsku-Białej będzie Georgiana Keable, wykładowczyni sztuki opowiadania na Uniwersytecie w Oslo. Niedawno otrzymała nagrodę Oslo City Art Award za wybitny wkład w rozwój życia kulturalnego Oslo. Jej opowieści o relacjach człowieka z naturą wpisują się w 19. edycję programu Święto Drzewa Klubu Gaja, które w tym roku, w całym kraju, obchodzone są pod hasłem „Dla przyrody”. Georgiana wzięła udział w tegorocznej, ogólnopolskiej inauguracji Święta Drzewa w Warszawie.

Jacek Bożek z Klubu Gaja, komentuje „Praca i opowieści Georgiany Keable wpisują się bezpośrednio w ten rodzaj podejścia do przyrody, który jest mi niezwykle bliski. Przyroda i jej połączenia, i zależności z nami, powinna stać się częścią naszej kultury, a nie tylko być oceniana z perspektywy użyteczności dla człowieka. Bardzo się cieszę, że młodzież z Bielska-Białej będzie mogła poznać Georgiane i jej pracę”.  

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz