Strona główna » Spotkanie z Henryką Swornóg
Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie z Henryką Swornóg

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie i promocję kolejnej książki Pani Henryki Swornóg “Boso do Nieba. O Karolku z Wadowic, który został papieżem i świętym”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 października, o godz. 16:00 w siedzibie Biblioteki, przy ul. Legionów 1.

Henryka Swornóg jest rodowitą wadowiczanką i absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. Z wykształcenia i zawodu bibliotekarka. Swoje życie ściśle związała z książkami, które nie tylko wypożycza i czyta, ale także pisze.

Dotychczas jej teksty ukazały się w książce antymagicznej “Piątek, trzynastego” oraz w almanachach: “R. I. P.”, “Kraina Wyjątkowości”, “Kraina Najdroższa” oraz “Będę Bogu wierny aż do śmierci”. W marcu 2016 r.  na rynku wydawniczym pojawiła się  debiutancka powieść autorki “Ósmy cud świata. Opowieści łapą pisane”  adresowana do dzieci i młodzieży oraz miłośników zwierząt. Rok później ukazała się baśń “Jak dzieci razem z aniołem pokonały diabła i uratowały świat” skierowana do najmłodszych czytelników.W maju 2020 roku, w jubileusz 100-rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pisarka wydała biografię pt. “Boso do Nieba. O Karolku z Wadowic, który został papieżem i świętym”. Książka  ta  została objęta honorowym patronatem przez księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Od zeszłego roku w miesięczniku “Bazylika” autorka publikuje również artykuły z cyklu “Jeden dzień z życia Karola Wojtyły”.    

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!