Strona główna » Noc Księgarń 2021 w Ogniwie – czyli literaci do mikrofonu!
Co? Gdzie? Kiedy?

Noc Księgarń 2021 w Ogniwie – czyli literaci do mikrofonu!

„Sztuka pisania jest sztuką skracania, a zwięzłość jest siostrą talentu” — tak twierdził Czechow. Rosyjski klasyk z pewnością bawiłby się  świetnie w Ogniwie 22 października, ponieważ wtedy odbędzie się w krakowskiej spółdzielni po raz pierwszy wyjątkowe wydarzenie. Będzie to slam pisarski, którego uczestniczki i uczestnicy będą mieć  swoje – tak przysłowiowe, jak i dosłowne – 5 minut by zaprezentować publiczności fragment tekstu.

Dziewięcioro autorek i autorów spróbuje swoich sił w różnych formach i gatunkach. Wszystko to na żywo i przy udziale publiczności, która otrzyma możliwość zagłosowania na ulubiony utwór.  

„Tego typu wydarzenia to rzadkość na literackiej mapie Krakowa. A , moim zdaniem, szkoda! W tym roku postanowiliśmy w Ogniwie dać szansę młodym, obiecującym literatom, którzy przygotowują swoje pierwsze maszynopisy do wydania, ale też próbują sił w mniejszych formach, jak opowiadania czy eseje etc. Zapraszamy serdecznie do Ogniwa. Cieszymy się, że bierzemy udział w Nocy Księgarń 2021 w ramach której odbywa się to wydarzenie. To bardzo ważne, by takie inicjatywy istniały i by promować lokalne, kameralne księgarnie, które nierzadko stanowią też centrum życia kulturalnego dla najbliższej okolicy” – skomentowała Anna Gulińska – Prezeska Spółdzielni Ogniwo.

Noc Debiutantek,  odbędzie się w ramach Nocy Księgarń 2021. Czego można się spodziewać? Nazwa wydarzenia przywodzić może na myśl pląsy w takt walca wiedeńskiego, strzelające korki od szampana, wysoko upięte koki i tak samo wysoko uniesione nosy. Na szczęście, wydarzenie to będzie zupełnie inne. W pełni otwarte i inkluzywne. Spotkamy się aby posłuchać debiutujących autorów i spędzić czas w miłej, nieformalnej atmosferze.  Z pewnością będzie to wspaniałe święto dla wszystkich, którzy kochają literaturę.

Wystąpią:
Natalia Bała, Agnieszka Biernatek, Nicola Chwist, Marta Cyzio, Paulina Grabara, Magdalena Hutny, Olesia Ivchenko, Beata Lach, Damian Waymann

Wydarzenie odbędzie się 22 października w piątek w siedzibie Spółdzielni Ogniwo, przy ulicy Smolki 11a w Krakowie o godzinie 20:00


Partnerzy wydarzenia:

OSDW Azymut

Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kraków Miasto Literatury UNESCO
Krakowskie Księgarnie na Medal

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz